Menu
 › Blog

Blog

Elektrické náradie do záhrady. Čo vám doma nesmie chýbať?

Máte za domom rozľahlú záhradu, o ktorú sa treba patrične starať? V tom prípade u vás doma nesmie chýbať kvalitné elektrické náradie. Aké to je?

Elektrická vs. benzínová kosačka. Aké sú výhody a nevýhody?

Kosenie trávy v záhrade patrí medzi základné procedúry starostlivosti o dom každého domáceho kutila. Táto činnosť nepatrí medzi tie najobľúbenejšie, ale s kvalitným a spoľahlivým pomocníkom sa môže stať hračkou pre každého z vás. Ako si teda správne vybrať kosačku tak, aby spĺňala aj vaše najtajnejšie očakávania?

Ako na čisté obklady a dlažbu? Tu je niekoľko spôsobov

Do našich domácností už začína prenikať viac a viac slnka a to pomaly odhaľuje v šere neviditeľnú špinu a zanesenie aj na obkladačkách a dlažbe. Inšpirujte sa zopár tipmi a možno aj menej obvyklými spôsobmi ako ich udrzať čisté

Ako (ne)postupovať pri buraní. Na čo si dať pozor?

Chcete si dom rozšíriť, no musíte pri tom zbúrať starú šopu alebo vám stojí v ceste altánok? I keď sa všetko deje na vašej záhrade, musíte o tom informovať stavebný úrad, čo si neraz vyžaduje náročné a nekonečné papierovanie.

Ako vyzerá kompletná údržba plastových okien?

Ak ste už investovali do plastových okien určite očakávate, že táto investícia sa vám časom vráti v podobe ušetrených peňazí za energie. A aj keď ich nemusíte brúsiť a lakovať, ako to bolo v prípade drevených okien, plastové okná si zaslúžia vašu pozornosť a dvakrát ročne aj menšiu údržbu.

Tepovanie 2. časť: Ako na čisté pohovky a kreslá?

Snáď v každej domácnosti sa nájde kus čalúneného nábytku. Či už je to pohovka, stolička alebo kreslo. Ak máte psa, deti, alebo len neporiadneho manžela, ktorý rád večeria na gauči a pri televízii, môže byť pre vás čalúnenie hotovou nočnou morou. Fľaky sa robia rýchlo, no čistenie je náročné a zdĺhavé. Máte už toho dosť?

Ako vybrať: Aké vlastnosti má skutočne kvalitná elektrocentrála?

Chcete si kúpiť elektrocentrálu a neviete na čo sa pri výbere zamerať? Čo si všímať a aké kritéria musí kvalitná elektrocentrála spĺňať? Predajcovia radia tak, aby predali čo najlepšie a nehladia na vaše potreby? Tu je pár našich pár rád, na čo pri výbere dbať a čo od predajcu zaručene žiadať.

Zničený trávnik? Tu je návod, ako ho znova prebrať k životu

Zima trávniku ešte nikdy nijako extrémne neprospela. Je aj váš trávnik po zime zničený a vôbec sa nepodobá tomu, ktorý zvykne krášliť váš dvor či záhradu v lete? Pozrime sa teda na to, ako ho znova prebrať k životu.

Chcete čisté okno bez šmúh? Tu sú naše tipy, ako to zvládnuť

Čisté okná sú vizitkou každej domácej gazdinky. Je tu jar, slnka bude omnoho viac a o to viditeľnejšie budú aj šmuhy, fľaky a zaschnuté kvapky vody na vašich oknách. Preč sú tie časy, kedy sme okná umývali iba vodou a leštili pokrčenými novinami. Dnes to ide inak. Ako? Tu je zopár tipov.

Nepodceňte jarnú údržbu auta. Ako ju zvládnuť svojpomocne?

Jar je čas, kedy by mali slovenskí motoristi začať premýšľať o jarnej údržbe svojich áut. U mnohých to končí prezutím zimných pneumatík za nové, no to ani zďaleka nestačí. Poďme sa spolu pozrieť na to, ako svoje auto pripraviť na príchod jari.

Za každou kvalitnou robotou sa skrýva kvalitné náradie a dobrý majster

Náradie v supermarketoch s akciovou nálepkou síce vyzerá lákavo, no cena určite neodráža kvalitu, bezpečnosť a expresný servis v prípade poruchy.

Správna výbava domáceho kutila. Čo v nej nesmie chýbať?

V dome, či byte sa veci kazia vždy v tom najnevhodnejšom čase. Ako si poradiť s opravami v domácnosti a v záhrade, ktoré sú bezodkladné a nemôžu počkať? Čo vám vo výbave kutila nemôže chýbať, aby ste si hravo poradili s naliehavou situáciou? Tu je pár tipov.

Tepovanie 1. časť: Ako na čistý koberec?

Udržať v domácnosti čistý koberec nie je vôbec jednoduché. Nie je to však nemožné. Existuje mnoho spôsobov, ako sa škvŕn a fľakov na koberci zbaviť.

FEIN – Značka profesionálneho nemeckého náradia

U nás málo známa značka ktorá stála pri zrode elektrického náradia .V roku 1895 urobil revolúciu vo svete práce. Čo sa vtedy stalo? Dvaja mechanici mali ručne vyvŕtať veľký počet dier. Aby si ušetrili čas, zobrali elektromotor a spojili ho so skľučovadlom: a prvá ručná elektrická vŕtačka bola na svete!

Robotické kosačky na trávu

Tak ako robotické vysávače , o ktorých ste už určite počuli, existujú aj robotické kosačky na trávu s ktorými je kosenie skutočne jednoduché. Po zadaní základných údajov pre kosenie, pracujú robotické kosačky samostatne a vy ich môžete s radosťou pozorovať pri práci.

50 rokov generátorov Honda

V Januári 1965 uviedla Honda na japonský trh svoj prvý generátor – model Honda E300. Táto elektrocentrála predstavovala vo svojej dobe revolúciu v oblasti generátorov a to najmä vďaka svojej kompaktnosti, kvalite elektrického výstupu a jednoduchému ovládaniu.

Vyberte si tú správnu kosačku

Najdôležítejším strojom na záhrade je bez pochyby kosačka na trávu vo všetkých jej formách. Od ručného stroja až po záhradný traktor. Musí vyhovovať vám, vášmu rozpočtu a vašej záhrade.