DOPRAVA ZDARMA
AKCIA
17%
EU 22i - 2200W - Invertorový jednofázový generátorEU 22i - 2200W - Invertorový jednofázový generátorEU 22i - 2200W - Invertorový jednofázový generátorEU 22i - 2200W - Invertorový jednofázový generátor
Rated 4.50/5 based on 1 customer reviews.

HONDA EU 22i - 2200W - Invertorový jednofázový generátor

Nová verzia Najpredávanejšej obľúbenej prenosnej elektrocentrály ponúka viac výkonu a dodatočné funkcie.

1 zákazník hodnotil produkt
Bežná cena s DPH: 1649.00 €
Cena s DPH:1369.90 €EUR
Bez DPH:1141.58 €
Ušetríte: 17%
Doprava:Doprava zadarmo
Dodací termín: Skladom
Sme autorizovaný predajca značky HONDA HONDA
Výrobca: HONDA
Katalógové číslo: EU22i

Príslušenstvo

 

Názov

Cena

Kusy

Košík

Viac informácií o produkte

Nová verzia Najpredávanejšej obľúbenej prenosnej elektrocentrály ponúka viac výkonu a dodatočné funkcie.

 

Spoločnosť Honda vylepšila svoju najobľúbenejšiu prenosnú elektrocentrálu EU20i a nahrádza ju novým ešte všestrannejším modelom EU22i, ktorý prináša vyšší výkon, nižšiu spotrebu paliva a dokonca aj tichší chod.

 

Štvortaktný Väčší motor Honda s objemom 120 cm3 pracuje pri nižších otáčkach než predchádzajúci model s objemom 100 cm3, čo vedie k nižšej hlučnosti aj spotrebe paliva. Maximálna garantovaná hlučnosť len 90 dB(A) znamená takmer tichý chod.

 

Objem palivovej nádrže 3,6 litra ostal rovnaký ako priv prípade modeliu EU20i, v závislosti od potreby energie však dokáže ponúknuť čas prevádzky až 8,4 hodiny. Keďže invertorové elektrocentrály značky Honda poskytujú za každých okolností presný elektrický výstup bez ohľadu na prevádzkové otáčky, je k dispozícii je aj režim Eco-throttleTM, ktorý nepretržite upravuje otáčky motora presne podľa momentálneho zaťaženia. Šetrí tým palivo, znižuje hlučnosť chodu a predlžuje životnosť motora, keď sa nevyžaduje maximálny výkon. Režim Eco-throttleTM alebo režim maximálneho výkonu možno zapnúť spínačom na ovládacom paneli.

 

Nový motor dokáže lepšie zvládnuť nároky meniaceho sa zaťaženia, takže keď dôjde k jeho zvýšeniu, motor rýchlejšie obnoví potrebné otáčky. A vďaka čistému šetrnému spaľovaniu spĺňa  emisnú normu Euro5.

 

Motor a elektronika sú úplne uzavreté v zvukovo-izolovanom prenosnom puzdre, ktoré chráni jednotlivé súčasti a znižuje hlučnosť chodu na minimum. Suchá hmotnosť je 21,1 kg a dokonca aj pri plnej palivovej nádrži váži model EU22i len 24,2 kg, rovnako ako EU20i. Veľká rukoväť zasa zaručuje pohodlné a jednoduché prenášanie.

 

Vonkajšie rozmery sú rovnaké ako v prípade predchádzajúceho modelu. Nový atraktívny dizajn zahŕňa zmenené štítky a ovládacie prvky, ako aj vylepšenú skriňu ručného štartéra, odolnejšiu proti opotrebeniu.

 

Nové usporiadanie palivových ventilov uľahčuje prípravu na dlhodobé uskladnenie. Zvolením príslušnej polohy hlavného spínača motora je možné vypnúť prívod paliva, pričom motor bude aj naďalej bežať, pokým sa nespotrebuje všetok benzín v karburátore a motor sa nevypne. Keď pred uskladnením takto vyprázdnite karburátor, zabránite rôznym problémom vrátane upchania karburátora spôsobeného zvetraným palivom. A keď budete elektrocentrálu znova potrebovať, jednoduchšie ju naštartujete.

Paralelná prevádzka
Všetky invertorové elektrocentrály značky Honda umožňujú paralelnú prevádzku. Regulácia elektrického výstupu sa vykonáva elektronicky, vďaka čomu možno dva rovnaké modely navzájom prepojiť špeciálnymi káblami, ktoré sú dostupné od spoločnosti Honda ako príslušenstvo. Dvojica elektrocentrál potom funguje ako jedna jednotka a pri náročnejších spôsoboch využitia poskytuje dvakrát vyšší elektrický výkon než jedno zariadenie. Dve takto prepojené prenosné elektrocentrály EU22i dokážu zabezpečiť napájanie mimoriadne kvalitným prúdom so sínusovým priebehom až do 3,6 kW. Elektrocentrála EU22i má navyše 12-voltovú výstupnú zásuvku na jednosmerný prúd 8,3 A, ktorá je vhodná na nabíjanie akumulátora priamo z elektrocentrály pomocou voliteľného kábla s adaptérom.

Jednoduchšia údržba
Údržbu môžete vykonávať jednoducho cez prístupové dvierka v puzdre. Výmena motorového oleja sa vyžaduje po každých 100 prevádzkových hodinách, pričom je jednoduchšia a čistejšia ako predtým. Vylepšený proces dopĺňania a výmeny motorového oleja navyše znižuje riziko rozliatia. Súčasťou nového riešenia je dlhší gumený kanál, kde sa olej nachádza počas vypúšťania olejovej vane. Dopĺňanie oleja zasa uľahčuje plniaci otvor s oveľa väčším priemerom, ktorý umožňuje dopĺňanie aj priamo z kanistra. Ochranu pred poškodením v dôsledku nízkej hladiny motorového oleja zabezpečuje, rovnako ako doteraz, systém upozornenia na hladinučidlo oleja Oil AlertTM.

Využitie v domácnosti a profesionálne využitie
Elektrocentrála EU22i sa jednoducho prepravuje a prenáša a disponuje funkciami, ktoré oslovia široké spektrum používateľov. Nízka hmotnosť a jednoduché štartovanie, dokonca aj po mesiacoch uskladnenia, uľahčujú jej nastavenie a použitie pri činnostiach, ako je kempovanie, až po napájanie domácich spotrebičov vrátane fénov, televízorov a počítačov vo vzdialených lokalitách. Vďaka mimoriadne tichému chodu je nenápadná a vhodná na použitie v preplnených kempingoch, pretože neruší susedov.

 

Pracovné využitie zahŕňa poskytovanie spoľahlivého, kvalitného napájania vždy, keď ho potrebujete. Nová elektrocentrála EU22i sa ideálne hodí pre staveniská, televíznu a filmovú produkciu, kateringové vozidlá či mobilné zdravotné strediská. Invertorová technológia je tu zárukou, že takto vyprodukovaná elektrická energia je vhodná pre najcitlivejšie zdravotnícke vybavenie. Jednoduché štartovanie, dlhý čas prevádzky bez potreby doplnenia paliva a nízke nároky na údržbu z nej robia dokonalú voľbu pre pravidelné používanie v náročných podmienkach.

 

Nová elektrocentrála EU22i je okrem toho ideálnym náhradným zdrojom energie pre domácnosť a záhradu. Je vhodná na napájanie zložitých počítačom ovládaných elektronických zariadení a dokáže tiež zabezpečiť chod rôznych druhov elektrického náradia, vďaka čomu jednoduchšie zvládnete remeselné a záhradnícke práce na miestach bez prístupu k elektrickej sieti.

Technické parametre

Generátor

 • Regulácia napätia Invertor
 • Typ Jednofázový
 • Maximálny výkon (W) 2200
 • Nominálny výkon (W) 1800
 • Nominálne napätie (V) 230
 • Frekvencia (Hz) 50
 • Nominálny prúd (A) 7,8
 • DC nominálny výkon 12V / 8A

Motor

 • Model motora GXR120
 • Typ motora 4-takt, OHC, 1 valec
 • Objem motora (cm³) 120
 • Otáčky motora za min. (rpm) 5000 max
 • Chladenie motora Nútené, vzduchom
 • Zapaľovanie Tranzistorové
 • Olejová náplň (L) 0,4
 • Objem palivovej nádrže (L) 3,6
 • Dobra prevádzky na 1 nádrž pri nom. výkone 3h35 (pri výkone 1,6kW)
 • Štartovanie Ručné
 • Hladina akustického tlaku v ušiach operátora (dB(A)) 71
 • Garantovaná hladina intenzity zvuku (dB(A)) 89

Rozmery

 • Dĺžka (mm) 512
 • Výška (mm) 290
 • Height (mm) 425
 • Suchá hmotnosť (kg) 21.1

 

Podobné produkty