EXPERT EXSB18V-150 je špičkový príklepový vŕtací skrutkovač s bezkonkurenčným výkonom a ovládaním na široký rozsah skrutkovacích a vŕtacích prác s 30 000 príklepmi/min. Je vynikajúcim náradím na výrazne rýchlu prácu vďaka bezuhlíkovému motoru s technológiou BITURBO, mimoriadne výkonným akumulátorom EXPERT a maximálnemu krútiacemu momentu 150 Nm. Funkcia KickBack Control minimalizuje riziko zranenia pri zaseknutí vrtáka. Túto funkciu je možné zapnúť a vypnúť. Presná elektronická detekcia uhla zaistí správny uhol dlhých skrutiek. Vďaka 13 mm kovovému skľučovadlu a kovovej prevodovke je príklepový vŕtací skrutkovač extrémne spoľahlivý a robustný. Má aj prídavnú rukoväť, ktorá sa bez námahy nastaví v každej polohe. Rýchly výber režimu umožňuje jednoduché prepínanie medzi vŕtaním, vŕtaním s príklepom a skrutkovaním.
EXPERT EXSB18V-150 poskytuje optimálne výsledky pri vŕtaní a skrutkovaní do dreva, muriva alebo kovu, najmä pri veľkých priemeroch, ako sú vŕtacie korunky (vykružovače) až do priemeru 150 mm. Kompatibilita so systémom Bosch Professional 18V a alianciou výrobcov akumulátorov AMPShare.
Pre maximálny výkon použite akumulátory EXPERT.
Technické parametre
- Napájacie napätie: akumulátor 18 V
- Rozmery náradia (šírka x dĺžka x výška): 73 x 210 x 220 mm
- Typ skľučovadla: Rýchloupínacie
- Max. Ø vrtu do dreva: 150 mm
- Krútiaci moment (mäkký/tvrdý/max.): 84/100/150 Nm
- Voľnobežné otáčky (1. stupeň / 2. stupeň): 0 – 550 / 0 – 2.200 ot/min
- Hmotnosť bez akumulátora: 2,2 kg
- Počet stupňov krútiaceho momentu: 25
- Max. Ø skrutiek: 13 mm