EXPERT EXBH18V-32F je robustné a vysokootáčkové vŕtacie kladivo SDS plus na vŕtanie veľkých a hlbokých otvorov. Zvyšuje efektivitu práce vďaka až o 60 % vyššej rýchlosti vŕtania otvorov stredných priemerov (⌀10 – 20 mm; v porovnaní s Professional GBH 18V-28). Všetko vďaka technológii BITURBO BRUSHLESS vysokovýkonným motorom a hnacím ústrojenstvom, ktoré sú špeciálne navrhnuté na skvelé využívanie extrémneho výkonu akumulátorov EXPERT. Vysokoefektívny pohon zvyšuje produktivitu a umožňuje vytvoriť výrazne viac pevných ukotvení na jedno nabitie akumulátora. Vŕtacie kladivo SDS plus má zvýšenú ochranu: Funkcia Vibration Control redukuje škodlivé vibrácie a uľahčuje prácu, funkcia KickBack Control minimalizuje riziko zranenia zastavením motora pri zaseknutí vrtáka. EXPERT EXBH18V-32F má tiež vynikajúcu ochranu náradia a extrémne odolný rám akumulátora, ktorý dokonale ochráni články akumulátora v prípade pádu náradia. Náradie má jednoduché nastavenia a je vybavené dvomi ľahko použiteľnými režimami: 100 % výkon na odolné a 70 % výkon na citlivejšie materiály.
Akumulátorové vŕtacie kladivo EXPERT EXBH18V-32F je určené na vŕtanie s príklepom do betónu a tehál, na otvory pre armovacie železo, hrubovanie povrchov, vysokopevnostné kotvenia a sekanie. Kompatibilita so systémom Bosch Professional 18 V a alianciou výrobcov akumulátorov AMPShare.
Pre maximálny výkon použite akumulátory EXPERT.
Technické parametre
- Napájacie napätie: akumulátor 18 V
- Rozmery náradia (šírka x dĺžka x výška): 118 x 405 x 262 mm
- Frekvencia príklepu pri menovitých otáčkach: 4300 min-1
- Menovité otáčky: 0 – 790 ot/min
- Hmotnosť bez akumulátora: 4,2 kg
- Držiak nástrojov: SDS plus
- Ø vrtu do betónu s príklepovými vrtákmi: 6 – 32 mm
- Optimálny rozsah využitia do betónu s príklepovými vrtákmi: 10 – 20 mm
- Max. Ø vrtu do kovu: 13 mm
- Max. Ø vrtu do dreva: 40 mm